Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Škola

Škola

Základní škola a Mateřská škola Strážovice, okres Hodonín, příspěvková organizace 

Místní základní škola je v integraci s mateřskou školou.

Základní škola má dvě třídy - jednu učebnu sdílí žáci 1. a 2. ročníku, druhou žáci 3. a 4. ročníku.

Zatímco počet žáků v základní škole klesá, počet žáků v mateřské škole se zvyšuje. Proto obecní zastupitelstvo usiluje o udržení školy v naší obci.

Školní kukátko

Rok 2005 jsme otevřeli zápisem žáků do 1. třídy. Ve slavnostním duchu děti plnily mnoho zajímavých úkolů, prokazovaly své dovednosti a znalosti, které jim otevřely dveře do školních lavic. Tradiční Dětský maškarní karneval s bohatou tombolou, která zásluhou rodičů a občanů obce udělala dětem velikou radost, dal všem pořádně zabrat. Paní učitelky z mateřské školy si pro naše nejmenší připravily nepřeberné množství her a soutěží. Nikdo nezůstal pozadu. Tanec a veselí se neslo celou školou až do večera. Nikomu se domů nechtělo. Další příjemnou akcí se stala návštěva filmových představení v Kyjově. Děti z mateřské školy zhlédly mnoho pěkných pohádek a starší kamarádi – školáci se zúčastnili celého festivalu . Nezapomenutelnou podívanou se každoročně stala oslava svátku maminek. Všechny děti se pilně připravovaly na kulturní pásmo plné tance a zpěvu pro své maminky a babičky. Povedlo se. Šťastný úsměv na tvářích našich nejmilejších byl odměnou pro děti i pedagogický sbor.

 

 

Strážovice škola

Je toho mnoho, co děti i jejich paní učitelky každodenně spolu prožívají. Proto nyní již jen krátce. Děti z mateřské školy navštívily knihovnu v Kyjově, zacvičily si při „Obrácené olympiádě“, na Den dětí se vydaly hledat poklad, navštívily spolu s rodiči ZOO Brno, plavily se parníkem,… Každodenně se podílely svými pracemi na výzdobě školy. Starší školáci také nezůstali pozadu. Mnohokrát se vydali za poznáním svého okolí, absolvovali plavecký výcvik, soutěžili při táborovém ohni, navštívili ZOO Lešná s prohlídkou zámku, pracovali na svém školním pozemku, kde sklidili svou první vlastní úrodu, sportovali, učili se základům práce na PC,….

 

Naše škola se zúčastnila jako každoročně soutěže ve sběru starého papíru. Nejen děti, ale i ostatní občané naší obce přiložili ruku k dílu. Za tuto pomoc jim jménem dětí děkuji.

Nesmíme také zapomenout, že naši školu navštívila Česká školní inspekce, aby prověřila kvalitu naší práce s dětmi. Její spokojenost a kladné hodnocení bylo nejlepším oceněním práce celého kolektivu.

Závěr školního roku se stal pro všechny školáky příjemným zážitkem. Celoroční práce byla završena netradičním nocováním ve škole. Byl to krásný den plný her, soutěží a písniček, kterého se zúčastnili i rodiče dětí. Největším překvapením se stalo předání závěrečného vysvědčení v příjemné večerní atmosféře školy. Veselá písnička se ozývala do pozdního večera. Další školní rok je za námi. S unavenými víčky a přáním pěkných prázdnin jsme se rozloučili se školním rokem 2004-2005.

 

Strážovice škola

Poslední den školy byl neméně slavnostní. Děti z mateřské školy se loučily se svými kamarády, budoucími školáky. Prázdniny jsou za dveřmi. Dva měsíce utekly jako voda a my se po letních prázdninách vrátili do školních lavic.

Před námi je nový školní rok 2005-2006. A že nebude jen tak ledajaký, můžete posoudit sami. Hned v úvodu jsme rozšířili naše řady o osm nových žáčků prvňáčků. Přišli spolu se svými rodiči, aby se přidali k tisícům školáků, pro které skončila bezstarostná doba her v mateřské škole. Sedm chlapců a jedna dívenka usedli poprvé do lavic, aby se na konci školního roku mohli pochlubit tím, co se naučili. K tomu jim rády dopomohou paní učitelky i jejich starší kamarádi z vyšších ročníků. Pustíme se společně do učení, do získávání nových a nových vědomostí. Mimo každodenní pilné práce se máme na co těšit. Také ve školce přivítaly děti nové kamarády.

I letos nás čeká mnoho akcí, z nichž některé již máme za sebou. Např. dýňové strašení s táborákem, vítání občánků, filmová představení, výpravy za poznáním, tradiční výstava ovoce a zeleniny, kabaret pro děti a 1. etapa sběru starého papíru.

 

Strážovice škola

 

 

Více informací naleznete na stránkách školy.