Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality a hlášení > Informace IDS JMK

Informace IDS JMKDatum konání:
21.4.2023

Milí čtenáři našeho Infomailu!

Než jsme se nadáli, přišel poslední dubnový týden a s ním těšení se na příjemné májové dny. A protože už je venku to opravdové jaro, přinášíme dnes dva tipy, kam vyrazit na víkednový výlet. Máte děti do 18 let? Pak vyražte o víkendu do některé z mnoha jihomoravských památek Národního památkového ústavu. NPÜ slaví 20 let a celý víkend mají děti a mláděž do 18 let vstupné zdarma. Druhý tip je pak na sobotu, kdy sdružení Lipka s podporou Jihomoravského kraje a města Brna v Soběšicích pořádají celodenní akci ke Dni Země.

 

No a samozřejmě přinášíme i přehled změn v dopravě a výluk na víkend a příští týden. Jsou naštěstí jen drobnější, ale i tak stojí za to si o nich něco přečíst. Trochu delší výluka bude od pondělí do 5.5. mezi Veselím n. M. a Starým Městem. Dotkne se linek S6, R56 a R18 - budou nahrazeny autobusy. Od pondělí do čtvrtka vždy dopoledne budou probíhat údržbové práce na trati mezi Břeclaví a Hrušovany. Od pondělí do pátku nepřetržitě pak potrvají výluky na lince S31 mezi Tišnovem a Nedvědicí, vlaky budou nahrazeny autobusy. Třetí změna je pak už příjemná. Na sobotu se chystají otevřené sklepy ve znojemských Hnanicích a linka 818 bude posílena, abyste spokojeně dojeli tam i zpět.

 

Podrobnosti a další výluky najdete v Infomailu na odkazu: Infomail IDS JMK 16/2023. Aktuální verzi infomailu najdete vždy i na našem webu v patičce.

 

Infomail 2023-16.pdf 

______________

 

20 LET NÁRODNÍHO PAMÁTKOVÉHO ÚSTAVU

 

Všechno pučí, voní, kvete

Jaro volá: Haló, světe,

neseď doma, vezmi děti

s IDS teď výlet letí!

 

O víkendu je čas pravý

Památkový ústav slaví

hrady, zámky, to je síla

zdarma dětem otevírá.

 

Kunštát, Rájec, Bučovice

Vranov, Bítov i Lednice.

Cesta není otravou

jedem naší dopravou!