Sledujte nás na facebooku

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality a hlášení > Informace IDS JMK

Informace IDS JMKDatum konání:
30.6.2022

Infomail 2022-26.pdf

Vážení cestující, milí čtenáři našeho Infomailu!

 

Dnes Vám posíláme informail s jednodenním předstihem a to proto, že už od pátku 1.7.2022 začíná řada změn a výluk. Je potřeba se na ně připravit. A co jsme tedy pro vás do dnešního infomailu připravili?:

 

Na úvod přínášíme informace o provozu během svátků, opět se zprovozňují některé noční linky (do Znojma a do Vyškova) a mění se organizace spojení z Brna do Sokonic a Újezda u Brna - místo linky 40 pojede z ÚAN Zvonařka linka 74. Linka 48 pak pojede z Komárova také přes ÚAN Zvonařka.

 

Máme před sebou týden plný svátků a volna, snažili jsme se pro vás sepsat nejdůležitější turistické tipy, které můžete využívat během celých prázdnin.

 

V Brně stále probíhají ohňostroje Ignis Brunensis - opět přinášíme aktualizované informace, jak se z nich dopravit domů - zejména do Kuřimi a na Tišnovsko. O letních výlukách na vlacích S41, S52 a S91 jsme Vám už psali. Dnes ještě doplňujeme podrobnosti k prázdninovým výlukám ve městě Brně. Pozor, hodně tramvají bude jezdit zcela jinak, než jste byli zvyklí. Změny budou i v brněnské autobusové dopravě. Upozorňujeme i na změny v trase linky 602 přes Holubice a Velešovice. A pozor i v Tišnově, tam se také trochu doprava změní - přes zastávky Tišnov, sídliště Klucanina a Tišnov, Rybníček pojede dočasně pouze linka 311.

 

A jen drobná informace pro osoby invalidní 3. stupně - od 1. července se změní Tarif IDS JMK tak, abyste i Vy mohli cestovat za poloviční jízdné. Jen je nutné vždy prokázat nárok na slevu. Více informací najdete na našem webu.

 

Tipy na výlety? Když bude moc horko, vyražte expresní linkou 105 do Pasohlávek ať už k jezeru nebo do Aqualandu Moravia. Jestli jste fanoušci letadel, doporučujeme vyrazit do Břeclavi - kde se na tamním letišti v sobotu a neděli koná letecký den.

 

A protože příští týden bude skoro jako o Vánocích - všichni budou mít volno, dá si i náš Infomail týden pauzu a do vašich emailů dorazí až za 14 dní.

 

Přejeme krásné prázdniny!

___________________

 

PRÁZDNINY

 

Vysvědčení jsou rozdaná

poslední školní spoje jely

děti se těšily od rána

naposled zvonky školní zněly.

Měsíce letní čekají

těch snů a tužeb, přání

překrásná místa lákají

na výlet jeďte s námi.

Zelené lesy, voda modrá

před horkem dobře ochrání

busem či vlakem cesta dobrá

krajinou snadné kochání.

A nové krajské autobusy

vás čile k cíli dopraví

klima je silná, vyzkoušet se musí

nemějte z horka obavy.

Za hranicemi nás láká Láva

Skalica, Holíč, Drosendorf

Retz nebo Falkenstein, v dáli i Myjava

Turistbus sveze nás na Poysdorf.

I v našem kraji krásné jsou cíle

řada z nich ukrytá místními znalci

prázdniny uběhnou, vyražte čile

nespěte doma na kavalci!