Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality a hlášení > Informace IDS JMK

Informace IDS JMKDatum konání:
14.6.2024

Vážení čtenáři našeho Infomailu!

Červen je měsíc, kdy se koná obrovské množství akcí. A svědčí o tom i rozsah dnešního infomailu. Největší prostor věnujeme Dnům dopravní nostalgie, kdy oslavíme 20 let IDS JMK a rok plného provozu Moravií. Zajeďte si do Kuřimi, která slaví 60 let povýšení na město, a v sobotu tam bude bohatý program - na nádraží bude vozit děti malá parní mašinka a u zámku bude zajímavá městská slavnost. Tam Vás dopraví historické autobusy. Ranní parní vlak z Brna do Kuřimi je už sice vyprodaný, ale budou jezdit parní vlaky mezi Tišnovem a Kuřimí, zejména na ty pozdější je místa dost. A kdo bude mít jízdenku na parní vlak Kuřim - Tišnov (nebo zpět), sveze se z Brna do Kuřimi zdarma jednotkou Moravia. Od pátečního odpoledne až do nedělního večera bude v Brně na náměstí Svobody stánek IDS JMK, kde se budete moci např. seznámit s novým automatem na jízdenky plánovaný nejen pro Moravie. A v sobotu večer budou opět ohňostroje na přehradě s možností odjezdu směr Kuřimsko, Tišnovsko linkou 302 a plejádou nočních spojů do celého kraje.

 

Samozřejmě máme i několik výluk, ale budou spíše drobnější. Zmíníme jen víkendové změny kvůli Rally na Hustopečsku, cyklistické akci na Kyjovsku a pozor od středy se chystá dlouhodobější výluka na lince S2 mezi Brnem hl.n. a Chrlicemi. Podrobnosti budou příští týden na webu.

 

Na závěr ještě upozorníme na novinku v rámci projektu Jezdi jednoduše - od soboty 15.6.2023 bude zjednodušeno odbavení na lince 302 jezdící mezi Kuřimí a Brnem, Bystrcí. Režim bude stejný jako v lince 304 - to znamená, že v pracovní dny od 5 do 20 hodin bude nástup všemi dveřmi s možností koupit jízdenku platební kartou ve validátoru. Mimo tuto dobu bude nástup jen u řidiče s kontrolou jízdního dokladu.

 

A pokud máte blízko k železnici, podívejte se na nabídky zaměstnání - hledáme nejen Průvodčí IDS JMK ale i pracovníky, kteří budou vlakové jízdní řády tvořit.

 

KORDIS JMK, a.s.

koordinátor Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje

13.06.2024

 

Infomail 2024-22.pdf