Sledujte nás na facebooku

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality a hlášení > Informace IDS JMK

Informace IDS JMKDatum konání:
12.8.2022

 

Infomail 2022-31.pdf

 

Vážení cestující, milí čtenáři našeho Infomailu!

Začalo foukat ze strnišť a děti se už pomalu připravují na cestování do školy. Stavbaři a údržbáři se však nevzdávají a rozjíždějí další a další stavby, opravy a rekonstrukce. Skvěle jim sekundují obce, spolky a hasiči neúnavně pořádající hody, dožínky a jiné veselice. Proto v dalších dnech očekávejte celou řadu změn a úprav v dopravě. Seznamte se s nimi, ať třeba při odjezdu z hodů nezůstanete na nesprávné zastávce až do rána. Jitra jsou již chladná.

 

A nyní k rychlému přehledu: o tomto a příštím víkendu se do Adamova dostanete opět jen přes Křtiny ale zato každou půlhodinu. Víkendové přesuny zastávek očekávejte ve Velkých Pavlovicích, Strhařích, Jevíčku, Velkých Bílovicích, Přítlukách a dokonce i v Laa an der Thaya. O víkendu bude v Brně pokračovat serie výluk na tramvaji 1 mezi Mendlovým náměstím a Pisárkami. Již od pátku začíná výluka mezi Strážnicí a Hodonínem - vlaky S91 budou nahrazeny busy. Od pondělka linka 152 v Blansku jede po jiné trase. Z Nuzířova nebude vůbec možné dojet do Lipůvky, silnice bude neprůjezdná. A na závěr výborná zpráva pro milovníky sklepní turistiky - od pondělí po více než měsíční výluce opět začnou jezdit motoráčky S52 mezi Zaječím, Čejčí, Mutěnicemi a Hodonínem. Co se tam příští týden podívat, jak uzrály hrozny?

 

Další podrobnosti najdete v příloze.

 

A co dělat o krásném víkendu? Akcí je opět hodně. Na prvním místě zmíníme vinařskou akci v Blatnici pod Sv. Antonínkem - v sobotu tam vypravujeme speciální autobusy 932 z Veselí v čase 17:19. Na druhém konci kraje za jeho hranicemi - v hraničním městečku Laa an der Thaya -  se koná tradiční cibulová slavnost, program mají i v češtině (https://1url.cz/YrHah) dojeďte tam přímo z Brna autobusem 104! V Telnici u Brna se koná výstava historických autobusů. A v Brně u přehrady na Hradě Veveří se koná festival Hrady, tam dojedete linkou 303.

 

A pozor! Zarezervujte si neděli 28.8.2022! Chystáme pro Vás překvapení. Více napíšeme příště!

 

Přejeme krásný přelom léta!

___________________

 

ŠKOLA VOLÁ

Prázdniny jsou v konci běhu

škola volá: vždy ve střehu!

Nakup penál, tužky, tašku

na mléko si vyber flašku

jízdenky teď také letí

na rok, měsíc, na čtvrtletí.

 

U pokladny stát je trapné

kdo má rozum, kompl zapne.

Opusť uhlíkovou stopu

kupuj lístek na eshopu

jsi-li dítko nezletilé

na klíčenku správná chvíle

není nutná z banky karta

stane se ní šalinkarta.