Sledujte nás na facebooku

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality a hlášení > Informace IDS JMK

Informace IDS JMKDatum konání:
11.11.2022

Infomail 2022-43.pdf

Milí čtenáři našeho Infomailu!

opět přinášíme informace o změnách v IDS JMK v následujících dnech. Řada z nich se týká i příštího víkendu a následujících dní. Je tedy možné, že o příštím zkráceném týdnu ani nebudeme Infomail vydávat a Vy si informace najdete přímo na našem webu.

Samotných změn není moc a jsou spíše drobnější. Tento víkend nepojedou v Brně tramvaje a autobusy od Malinovského náměstí směr Hlavní nádraží. V sobotu bude výluka na vlacích mezi Starým Městem a Kunovicemi. O dalším víkendu 19. a 20. listopadu počítejte s dopoledními výlukami na vlacích S41 mezi Brnem a Ivančicemi / Mor. Krumlovem a budou odřekunuty vlaky S3 mezi Kr. Polem a Kuřimí. V pondělí 21. a úterý 22. listopadu pak proběhnou dopolední výluky na lince S91 mezi Veselím a Vrbovcemi. Ve dnech 17. a 19. listopadu pak budou vlaky S3 v úseku Šakvice - Hustopeče opět nahrazeny autobusy.

A protože je zítra sv. Martina, bude v Brně na náměstí Svobody probíhat tradiční ochutnávka Svatomartinského. Proto tudy nebude moci kolem poledne projet tramvaj 4 a 9. Zajděte tam i Vy!

Myslete na to, že 17. listopad je státní svátek, ale obchody jsou otevřené, pojede se podle víkendových jízních řádů. V pátek poté se v Brně pojede podle prázdninových jízdních řádů.

A na závěr tip, kam vyrazit během volných dnů kolem státního svátku 17. listopadu: V Židlochovicích bude výstava vláčků. Až si ji prohlédnete, vyražte na tamní Akátovou rozhlednu. Do Židlochovic jezdí z Brna přímé vlaky S3 v nepracovní dny každou hodinu!

Přejeme Vám krásný víkend i celý příští týden!

___________________

 

SVATOMARTINSKÁ

Müller, muškát, portugal

nikdo by se nenadál

veltlín, zweigelt, vavřinec,

že se blíží prosinec.

 

Mladé víno proudem teče

na pekáči husu pečem

knedla, zelí, cibulka

bříško jako baculka.

 

Známé datum v kalendáři

vinařům jen očka září

zacinkají skleničky

když jsou samé jedničky.

 

Svatý Martin chtěl se sblížit

nechtěl koně cestou tížit

dal si víno, zapil husu

přijel v bílém autobusu.