Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Spolky > TJ Sokol Strážovice > Tým přípravky

Tým přípravky

Zpráva fotbalové přípravky za rok 2013

Fotbalový rok přípravky 2013 jsme zahajovali pod vedením Petra Markuse a Antonína Jirouska . S asistenty Davidem Bobotem a Petrem Lužou již začátkem ledna tréninkovými jednotkami v tělocvičně v Nenkovicích. Účast na trénincích, které se konaly každou sobotu, se pohybovala stabilně v průměru kolem deseti hráčů. Hráči, co se nemohli zúčastnit, ať už z důvodu nemoci nebo jiného důvodu, byli rodiči poctivě omlouváni. V této zimní přípravě se naše mužstvo zúčastnilo tří pohárových turnajů v hale ve Ždánicích a to za účasti ještě dalších dvou mužstvech Nenkovic a Ždánic. Turnaj vždy pořádal jiný oddíl již zmíněných mužstev. Ve výsledcích jsme si vedli velmi dobře. Dvakrát jsme se dostali na stupínek nejvyšší a jednou byly druzí. Marek Pelikán byl třikrát nejlepším střelcem těchto turnajů. Marek se stává velkým talentem Strážovského fotbalu.

V této době přišly i menší problémy s oddílem Kyjova, kde trénují a hrají od svých pěti let David Polcr, Tonda Jirousek ml. a Marek Pelikán. Kluci celou dobu tam jsou na hostování. Kyjov je chtěl přeregistrovat do svého klubu s tím, že je bude do Strážovic pouštět na hostování, ale s tím to záměrem Kyjovského oddílu jsme samozřejmě ve výboru nesouhlasili. Po debatách s rodiči a vedením Kyjova obě strany přistoupily ke kompromisu. Mezi oddíly se sepsala smlouva o přestupu kluků do Kyjova s tím, že kdykoliv do patnácti let jejich věku půjdou zpět na přestup do Strážovic bez jakékoliv náhrady a budou hrát zde i na hostování nebo střídavé starty zdarma.

Před zahájením jarní sezony naše řady opustil David Klain, Martin Luža a Matěj Andráš z důvodů jiných zájmů. Již bez těchto kluků jsme sehráli týden před zahájením jarní části přípravek v Nenkovicích. Jarní sezónu Strážovice odstartovaly 14.4.2013 výjezdem do Uhřic. Kluci tam prohráli 5:2 poločas byl 2:1 pro domácí. Naše branky zaznamenal Erik Khol. Týden na to jsme přivítali doma silné mužstvo Mutěnic. První poločas kluci bojovali, což se projevilo i na dobrém poločasovém výsledku 1:3 pro domácí a nakonec jsme udrželi i solidní prohru 2:7. Obě branky dal opět Erik Khol. 27.4. omladina hrála ve Starém Poddvorově a prohráli tam 4:3, pol. 2:1. Branky: Pelikán Marek 2x,Khol Erik 1x. Mančaft podal statečný výkon, ale na hráče domácího týmu, kteří byli o hlavu vyšší a hlavně místy až o 20kg těžší, to prostě nestačilo.

Týden na to se hrálo opět venku a to v Prušánkách, kde naši borci vyhráli 7:2 pol. 5:2. Branky Pelikán Marek4x,Khol Erik 2x ,Porcl David 1x. Po dvou zápasech venku jsme začali šňůru čtyřech domácích zápasů, takže jsme se konečně mohli pořádně ukázat před domácím publikem a to proti Šardicím. Vyhráli jsme 7:2 pol. 4:1. Branky Pelikán Marek 4x,Khol Erik 3x. Hned na to ve středu 8.5. jsme hrály s mužstvem Milotic. Po výbuch v prvním poločase, který jsme prohráli 4:2 (jen pro zajímavost si při takových výbuších jak v zápasech, tak i na trénincích, kdy kluci vůbec neposlouchají a neplní stanovené úkoly a my trenéři máme hlavy na prasknutí, tak aby jsme situaci odlehčili si s oblibou říkáme, že je nějaká erupce na slunci. Občas to bývá dost často, ale pořád jsou to jen děti, a jak tady sedíme my dospělí, taky nám bývalo 6-10let, takže se to bere vše s nadhledem. No to jsem malinko odbočil, a tak budu pokračovat v hodnocení zápasů. Ve druhém poločase jsme zabrali a dokonce vedli 6:5, ale hosté vyrovnali těsně před koncem. Remíza 6:6 byla nakonec spravedlivá. Branky Pelikán Marek 4x, Bobot Tadeáš 2x. V neděli jsme přivítali nejsilnější mužstvo soutěže a naši kluci si hlavně za bojovnost vysloužili od nás velkou pochvalu, i když prohráli 1:11. Čestný úspěch zaznamenal náš ostrostřelec Marek Pelikán. Dubňany nikomu jinému nedaly míň gólů jak 11. Vždy do té doby sázeli větší příděly. Dubňany se na konci této sezóny umístnili na prvním místě se skórem 276:33. Týden na to přišla již zmíněná erupce na slunci, kdy naši kluci zbytečně ztratili body doma s Mikulčicemi, prohrou 3:5 pol. 1:2. Branky Pelikán Marek 2x a Jirousek Tonda 1x. 2.6. se jelo do Lužic s torzem hráčů . Musely jsme překousnout drtivou porážku 9:2 po poločase 5:1. Branky dal Marek Pelikán. Na střídání byla jen jedna hráčka plus jeden hráč z toho Tonda Jirousek chyběl po nastřelení protihráčem míčem do nosu a následném krvácení kolem patnácti minut, takže skoro celý poločas se střídalo o jednom hráči, než se Tonda opět vrátil na hřiště. Poslední zápas sezony 2012-13 jsme hostili v derby Nenkovice. V zápase, i když jsme prohráli 2:3 pol. 1:2. Branky Pelikán 2x, tak musím vyzvednout výkon celého mužstva, ale hlavně odcházejících hráčů do žáků Erika Khola a brankáře Tomáše Pluháčka. Naše mužstvo skončilo v první jeho sezóně od založení přípravky celkově na velmi pěkném osmém místě ze dvanácti účastníků s 18 body a pasivním skóre 66: 115. O branky se podělili: Marek Pelikán 36, Khol Erik 19,Bobot Tadeáš 6, Jirousek Tonda 2, Polcr David 2 a Konečný David 1. Po skončení sezóny jsme s rukama, stále chodili dvakrát týdně trénovat na hřiště nebo na plácek za školu, až do začátku prázdnin.

V letní přestávce se řešilo, po odchodu již zmíněných hráčů Khola a Pluháčka, ke kterým se přidal i Karásek Michal, několik problémů. V první řadě koho na pozici druhého brankáře, a tak jsme předělali hráče Martina Karáska na brankáře. Poté se řešili hráči ze Sobůlek, jelikož tam založili žáky a trenér Sobůlek chtěl všechny kluky ze Sobůlek postahovat z okolních dědin, včetně i mladších ročníků. Nakonec nám nezbývalo souhlasit se střídavým startem, abychom soutěž nezrušili z důvodu nedostatku hráčů. Ptali jsme se i ve Věteřově, ale i tam je nedostatek kluků tohoto věku,a když jsou tak mají jiné zájmy, takže situace ohledně mládeže je všude stejná.

Ve složení Lésková Nikola, Bobot Tadeáš, Jirousek Antonín ml., Karásek Martin -brankář, Léska Lukáš, Luža Petr ml., Pelikán Marek, Polcr David, Procházka Martin-brankář, Půrek Martin, Rauš Adam a dva Sobuláci Konečný David a Konečný Michal, jsme začali přípravu na novou sezónu začátkem srpna. A to již bez trénéra Petra Markuse, který po domluvě se mnou a vedením výboru kývl na nabídku Ždánic na místo prvního trenéra, ale za sebe můžu říct, že pokud Petr ve svém nabytém programu najde skulinku, tak ji využije ve prospěch hráčů přípravky Strážovic. Na místo trenéra se z asistenta posunul David Bobot a z asistenta Petra Luži se stal trenér brankářů. V průběhu srpna až do konce podzimu David Bobot domluvil svého otce Zdeňka Bobota na výpomoc při trénincích. Pan Bobot trénoval středy a my pátky. Můžu Vám říct, že se neučí jen naši hráči novým metodám, ale i my trenéři a pokud nehrálo ve stejný termín áčko dospělých Vacenovic, kde trénuje, jako naše přípravka, tak pravidelně navštěvoval naše zápasy. Pan Bobot je prostě profík. Díky Zdeňo!

Sezónu 2013-14 zahajujeme v pátek 30.8. na půdě nového soupeře v Želeticích, které se sloučili s oddílem Nenkovic. Po velmi pěkném výkonu jsme je porazili 9:5 poločas vyhráli 6:1. Branky Pelikán Marek4x, Konečný Michal 2x, Polcr David (ten se po odchodu Erika Khola posunul na místo stopera a je oporou zadních řad) 1x, Jirousek Tonda 1x a Markus Honza 1x, ten přišel na zkoušku ze Sobůlek, ale bohužel se zúčastnil jen toho dle utkání za celý podzim. Hned v neděli hrajeme doma opět s nováčkem soutěže a to s týmem Lovčic. Porážíme ho 9:5 po poločase 4:4.

O branky se postaral náš lídr Marek Pelikán osmi kousky a jedním gólem ho doplnil Tonda Jirousek. O týden později jsme zavítali na horkou půdu do Mutěnic, kde jsme uhráli velmi cennou remízu, i když jsme otočili poločasovou prohru z 2:1 na 4:3. Střelci branek Marek Pelikán 3x a Tonda Jirousek 1x. 15.9. v 10.30 dopoledne jsme hráli s nováčkem soutěže ve Vracově s klubem FKM Morava A, který vznikl sloučením mládeže Vracova a Vlkoše. Vracovjáci byli všichni o dva roky starší a někteří i o dvě hlavy vyšší, ale to naše hráče neomlouvá, protože na hřišti ještě dospávali nedělní brzké probuzení a zaslouženě prohráli vysoko 16:1 pol. 7:0 branku dal Marek Pelikán. Jak se však po skončení podzimu ukázalo tak tenhle klub v osmi zápasech sázel i jiným klubům. Po podzimu má skóre 102:19. Z porážky se kluci poučili a naštěstí i rychle zapomněli. To potvrdli hned následující týden doma zápasem s oddílem Kovo Ždánice, kdy po velmi dobrém výkonu obou brankářů a celého mužstva naši vyhráli 8:3 poločas 4:1. Branky Marek Pelikán 5x po jednom gólu dále k výhře přispěli David Polcr, David Konečný a Tadeáš Bobot. Po šestém kole, kdy na nás vyšlo volno jsme za týden doma doslova přivítali ,,chlebem, solí a spoustou gólů v naší síti“ hostující klub z Dolních Bojanovic prohrou 0:19 pol. 0:10. Výsledek ovlivnilo spoustu omluvenek, ať už z důvodů nemoci nebo jiných zájmů. Nakonec jsme nastoupili jen s jedním náhradníkem a to ještě po nemoci s uzdravujícím se brankářem Martinem Procházkou v poli. Tento zápas se absoloval ve složení. V bráně Karásek v poli bojovali Jirousek, Luža, Pelikán, již zmíněný Procházka a Rauš. Za to mají mé uznání. O týden později jsme přijeli do Prušánek. Prohrálo se 9:4 poločas 5:3. Všechny góly vstřelil Marek Pelikán. Posledním kolem doma se završila podzimní část soutěže nešťastnou prohrou se Starým Poddvorovem 7:5. Poločas jsme vedli 3:2. Branky Marek Pelikán4x,Tonda Jirousek 1x.

V konečné tabulce po polovině soutěže z devíti klubů se Strážovice umístili na šestém místě s deseti body a skóre 40:68. Jen pro zajímavost na čtvrté místo St. Poddvorova ztrácíme jen dva body a já osobně věřím, že je v našich silách po konci soutěže na čtvrtém místě i skončit. Odhodlání kluků je veliké, ale někdy je potřeba zvlášť od některých rodičů kluky k tomu víc popostrčit a omlouvat by měla jen nemoc a ne to že se třeba špatně vyspali.

Po posledním zápase klukům žádné volno nenastalo. Stále jsme se udržovali v kondici na plácku, až do Mikuláše, kdy v té době již áčko mužů dávno netrénovalo a s určitostí mohu říct, že jsme i naběhali za celý rok na trénincích třikrát víc kilometrů než muži a to by se měli hráči jedničky zamyslet, protože by měli jít mladým hráčům přípravky příkladem. Ještě musím vyzvednout účast na zápasech, ve kterých nechyběli ani jednou na podzim hráči: Pelikán, Luža, Jirousek a k nim ještě s jednou omluvenkou přidávám hráče Bobota, Karáska, Polcra. Se dvěma omluvenkami nenastoupili k zápasu Nikola Lésková, Rauš a Procházka.

Závěrem mé zprávy chci poděkovat rodičům i prarodičům, kteří pomáhají trenérům při přípravě hřiště pro zápasy přípravky.