Sledujte nás na facebooku

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality a hlášení > Omezení provozu na katastrálních pracovištích

Omezení provozu na katastrálních pracovištíchDatum konání:
31.3.2020

Katastrální úřad pro Jihomoravský kraj v návaznosti na  USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 15. března 2020 č. 217 o přijetí krizového opatření oznamuje:

S účinností ode dne 16. března 2020 mají všechna katastrální pracoviště v územní působnosti Katastrálního úřadu pro Jihomoravský kraj výrazně omezeny služby vyžadující přímý kontakt s veřejností. V neodkladných případech bude možné učinit návrh na vklad práv či jiné podání osobně pouze v pondělí a ve středu v době od 8 do 11 hodin.

Po dobu omezení bude možné návrh na vklad práv i ostatní podání katastrálním úřadům činit prostřednictvím provozovatele poštovních služeb nebo elektronicky (e-mail, datová schránka). Účastníci řízení o vkladu budou v těchto případech vyzváni k úhradě správního poplatku  převodem na účet. Podrobnosti o elektronických podáních a parametrech přijímaných datových zpráv lze najít na internetových stránkách: https://www.cuzk.cz/Katastr-nemovitosti/Zapisy-do-KN/Informace-o-elektronickem-podani.aspx .

Základní informace z katastru nemovitostí je možné získat rovněž elektronicky prostřednictvím aplikace Nahlížení do katastru nemovitostí  https://nahlizenidokn.cuzk.cz/ .

V této aplikaci je možné s využitím e-shopu získat i úplný výpis z katastru nemovitostí v elektronické podobě bez nutnosti návštěvy katastrálního pracoviště.

Naplánovaná ústní jednání budou přesunuta na období po ukončení krizového opatření.

Prosíme také o pochopení, že nebudou až do odvolání probíhat ústní jednání v terénu v souvislosti s revizemi nebo zjišťováním průběhu hranic při obnově katastrálního operátu a to ani v budově obecního úřadu nebo katastrálního pracoviště.

V případě dotazů k probíhajícím řízením nebo neodkladným záležitostem se na nás obraťte telefonicky (518 697 011).

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Ing. Josef   K a m e r a

ředitel Katastrálního úřadu pro Jihomoravský kraj

Moravské náměstí 1

601 51 Brno

             

 

V Brně dne 16. 3. 2020