Sledujte nás na facebooku

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality a hlášení > Informace IDS JMK

Informace IDS JMKDatum konání:
6.5.2022

Infomail 2022-18.pdf

 

Vážení cestující, milí čtenáři našeho Infomailu!

Blíží se další májový svátek a s ním spojená upozornění o změnách v dopravě. Hlavní je to, že v neděli budou všechna obchodní centra uzavřena. Již zítra opět vyjíždí TURISTBUS - tradiční turistická linka, která o víkendech spojuje moravská a rakouská vinařská centra - Mikulov, Podivín, Lednice, Valtice s rakouskými obcemi a městy Poysdorf, Falkenstein, Herrnbaumgarten, Schrattenberg. Využijte možnost za naše ceny a s výbornými návaznostmi v Podivíně nebo Mikulově k výletu k sousedům!

 

A nyní něco o změnách v dopravě, které nás v nejbližší době čekají: V Čejči se začíná opravovat most a změna se od pondělí na několik měsíců dotkne prakticky všech linek které tam jezdí. O víkendu se mezi Brnem a Adamovem opět dopravíte jen linkou xS2D přes Křtiny. V sobotu nepojedou některé posilové vlaky S3 Brno - Kuřim. Od pondělí do čtvrtka bude dopoledne probíhat výluka na vlacích S8 mezi Břeclaví - Novosedly a Hrušovany a ve stejném termínu i na lince S52 v úseku Hodonín - Čejč. Ve městě Brně se také chystá několik drobnějších změn. Více najdete v příloze.

 

A co o víkendu?

Můžete vyrazit TURISTBUSEM okouknout, co je v okolních rakouských obcích po dvou letech nového. V neděli se milovníci železniční dopravy mohou zajít podívat do Mutěnic, kde slaví 125 let místního nádraží. V Brně v sobotu večer proběhne Majáles, noční vlaky do většiny směrů z Brna odjíždějí 5 minut po půlnoci. A na závěr tip: už nyní si mohou turisté naplánovat výlet na tradiční Pochod Halasovým Kunštátskem, který proběhne 21.5. Každý, kdo přijde s jízdenkou IDS JMK, obdrží nápoj zdarma!

___________________

 

ZAS DALŠÍ SEZÓNU TURISTBUS ZAČÍNÁ

LINKA, CO SPOJUJE RAKOUSKO S MORAVOU

O KAŽDÉM VÍKENDU OD KVĚTNA DO ŘÍJNA

NAVŠTIVTE SOUSEDY VEŘEJNOU DOPRAVOU.

 

FALKENSTEIN LÁKÁ NÁS K NÁVŠTĚVĚ HRADU

POYSDORF DÁ TURISTŮM VÍNA SVÁ OCHUTNAT

V ZAHRADĚ PANENSKÉ TAM ŽERTŮ MAJÍ ŘADU

SCHRATTENBERG, VALTICE TAM BEZ BOT PŮJDU RÁD.

 

O KAŽDÉM VÍKENDU Z BRNA V PŮL DEVÁTÉ

VYRAŽTE RYCHLÍKEM, VYSTUPTE V PODIVÍNĚ

ODTUD UŽ 555 UNÉST SE NECHÁTE

VYJEĎTE NA VÝLET, BEZ AUTA, V KLIDU, LÍNĚ.