Sledujte nás na facebooku

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality a hlášení > Informace IDS JMK

Informace IDS JMKDatum konání:
25.3.2022

 

 Infomail 2022-12.pdf

 

Vážení cestující, milí čtenáři našeho Infomailu!

 

Za okny panuje téměř letní počasí a dnešní infomail Vám opět přináší informace o změnách v dopravě. Kupodivu jich ani nebude na tento víkend a přístí týden moc.

 

Jedna z nich je však významná. Od neděle se začíná opravovat železniční most na ulici Šámalova mezi brněnským Hlavním nádražím a zastávkou Židenice. Pozor! Část vlaků S3 ve směru od a do Tišnova pojede v jiných časech, některé budou rozděleny, některé budou ukončeny v Brně na dolním nádraží! Tam skončí a bude začínat i většina rychlíků R9 od Prahy, Havl. Brodu a Žďáru. Rychlíky R8 od Bohumína trvale nepojedou do Kr. Pole, ale skončí na Hlavním nádraží. Prosím, pečlivě nastudujte jízdní řády, ať neskončíte jinde, než jste chtěli. Cestujícím rychlíky R9 a vlaky S3 končícími na Dolním nádraží doporučujeme vystoupit v Kr. Poli a pokračovat odtud městskou dopravou.

 

Ostatní změny jsou spíše menší. Zmínit lze např. výluku na lince 551 v Bořeticích, bude rozdělena na 2 větve. Pravděpodobná je i drobná výluka autobusů linek 41, 71 a nočních N90 a N91 ve směru k Semilassu na ulici Palackého, podrobnosti budou ještě zvěřejněny.

 

V noci ze soboty na neděli se nám změní čas, takže v neděli ráno nejen, že vlaky pojedou z jiného nádraží, ale ještě k tomu bude nutné si sladit hodinky a mobil s aktuálním časem.

 

Také přinášíme informace, jak používat nové zlevněné univerzální jízdenky od 1.4.2022.

 

Na víkend jsou hlášeny příjemné teploty, co třeba probudit Blanické rytíře v Rudce u Kunštátu. Cesta je tam příjemná a pohodlná.

___________________

 

MILÍ NAŠI CESTUJÍCÍ
NOVINKU VÁM CHCEME ŘÍCI
OD NEDĚLE VĚTŠÍ ZMĚNA
V JÍZDNÍCH ŘÁDECH PŘIPRAVENA.


VLAKY SMĚREM OD TIŠNOVA
ČEKÁ OBČAS TRASA NOVÁ
ZE ŽIDENIC VYRÁŽÍ
S CÍLEM DOLNÍ NÁDRAŽÍ.

PŘINESE TO DALŠÍ ZMĚNY
VLAKY S3 ROZPOJENY
RYCHLÍKY OD BOHUMÍNA
ČEKÁ TAKTÉŽ TRASA JINÁ.

 

DO ŽĎÁRU A HAVLBRODU
NECHCI TADY KALIT VODU
NEŽLI CHODIT HORE, DOLE
LEPŠÍ ODJET DO KR. POLE.